Резолюція онлайн-телемосту "Лікуймо пневмонію правильно: мультидисциплінарний підхід з фокусом на покращення прогнозу"

Для участі у телемості "Лікуймо пневмонію правильно: мультидисциплінарний підхід з фокусом на покращення прогнозу" (м. Київ, Україна), який відбувся 2 березня 2023 р., зареєструвалось понад 6 000 фахівців системи охорони здоров’я.  

В рамках заходу провідні спеціалісти та практики в галузі інфекційних хвороб, пульмонології, терапії, кардіології поділились своїми експертними думками та досвідом ведення пацієнтів з негоспітальною пневмонією.

Особливу увагу було приділено інфузійній терапії в лікуванні негоспітальної пневмонії. Негоспітальна пневмонія (НП) – хвороба цивілізації, яка знаходиться під пильною увагою вчених всього світу. Розроблено протоколи та рекомендації з лікування НП, але захворюваність і смертність залишаються на досить високому рівні.

До уваги учасникам було запропоновано трансляцію 6-ти доповідей, у яких висвітлено наступні питання: 

 • Від створення до міжнародного визнання.
 • Роль глікокаліксу при пошуку оптимальних інфузійних рішень в пульмонології.
 • Як зупинити пневмонію на амбулаторному етапі?
 • Інтоксикаційний синдром при пневмонії. Клінічний досвід лікаря інфекціоніста. 
 • Якому інфузійному розчину надати перевагу при лікуванні негоспітальної пневмонії? 

Висновки та рішення за результатами обговорення доповідей:  

1. Наприкінці 80-х початку 90-х фармацевтична галузь знаходилась у вкрай жахливому стані: лікарі України мали обмежений перелік інфузійних препаратів. Такі препарати як натрію хлорид, розчин Рінгера, глюкоза та новокаїн виготовлялися у міжлікарняних аптеках без жодного біологічного контролю. Перед науковцями стояла задача РОЗРОБИТИ КОМБІНОВАНИЙ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ГІПЕРОСМОЛЯРНИЙ РОЗЧИН: який був би достатньо ефективним та вирішував широкий спектр клінічних задач та був би безпечним, побічні явища від його застосування повинні бути мінімізовані. Так з’явився Реосорбілакт® – це багатокомпонентний засіб, що в сумі забезпечує поліфункціональність. При цьому з’являється нова властивість препарату – гіперосмолярність, як сума осмолярностей всіх компонентів.

2. Глікокалікс - це захисний шар внутрішньої поверхні легеневих капілярів, що містить глікопротеїни та гліколіпіди. Роль глікокаліксу полягає в збереженні інтегритету капілярів та зменшенні проникнення рідини з крові до легеневих альвеол. У пульмонології, знання про глікокалікс допомагає в пошуку оптимальних інфузійних рішень для пацієнтів з пневмонією та іншими захворюваннями легенів, де відбувається запалення та підвищення проникності капілярів. Регулюючи дозу інфузії та обираючи оптимальний режим введення ліків, можна досягти кращого клінічного ефекту та зменшити ризик розвитку ускладнень.

3. Інтоксикаційний синдром при пневмонії - це симптоматична картинка, що характеризується загальними ознаками отруєння тілом, яке викликано бактеріальною або вірусною інфекцією легенів. Зазвичай, інтоксикаційний синдром при пневмонії супроводжується:

 • Підвищенням температури тіла до 38-40 градусів Цельсія;
 • Загальними слабкістю, відчуттям втоми та сонливості;
 • Головним болем, м'язовими та суглобними болями;
 • Нудотою, блювотою та діареєю;
 • Іноді - судомами та дезорієнтацією в просторі та часі.

Інтоксикаційний синдром виникає в результаті активної реплікації патогенних мікроорганізмів у легенях, що призводить до утворення токсинів та інших шкідливих речовин, які потрапляють в кровообіг.

4. В лікуванні негоспітальної пневмонії варто надавати перевагу КОМБІНОВАНИМ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНИМ ГІПЕРОСМОЛЯРНИМ РОЗЧИНАМ. Адже вони:

 • Спеціально підібрані субстанції впливають на різні ланки патологічного процесу, що забезпечує комплексну фармакологічну дію.
 • Раціонально підібрані компоненти забезпечують потенціювання терапевтичної дії кожного з компонентів.
 • Дозволяють зменшити дозу кожного компоненту окремо, в порівнянні із їх дозуванням в монокомпонентних препаратах.
 • Зменшують ймовірність виникнення побічної дії на організм та вірогідність наступних ускладень.

Завантажити текст Резолюції можна за посиланням.

🎬 Не було можливості подивитись усі доповіді? Перегляньте запис телемосту:


❗ Рекомендуємо підписатися на нашу Facebook-сторінку та YouTube-канал – він регулярно поповнюється цікавими та актуальними доповідями відомих українських та міжнародних спікерів зі сфери медицини. 

Реєструвалися на наші заходи раніше? 

Підпишіться на VIBER-ВOT "Infusiontherapy" – отримуйте актуальну інформацію, цікаві анонси та новини на тему інфузійної терапії! Для початку роботи в чат-боті, надішліть будь-яке повідомлення після підписки. 

ℹ️ Інформаційний партнер платформи "Міжнародний конгрес з інфузійної терапії" ➡ телеграм-канал для лікарів "Журнал Гіппократенка" 🏥. Долучайтесь 👍