Онлайн-конференція «Гіперкриз під контролем»
4 грудня 2021 р. для лікарів швидкої медичної допомоги, кардіологів та анестезіологів пройшла перша міждисциплінарна онлайн-конференція з кардіологічних питань «Гіперкриз під контролем»!
- Ускладнений гіпертонічний криз в Україні є однією з основних причин смерті та інвалідизації
- Щороку відмічається близько 110-130 тис. гіперкризів, понад третина з них – в осіб працездатного віку
- 30-40% хворих на гіпертонічну хворобу помирають від ускладнень: порушення мозкового кровообігу, інфаркт міокарда, ураження нирок
- 100% хворих на гіпертонічну хворобу звертаються за допомогою до швидкої медичної допомоги
- Сукупні втрати економіки України від інсульту можуть досягати 100 млрд. грн на рік!
Гіперкриз в Україні – це гостра клінічна ситуація, яка потребує до себе уваги та упевнених дій.
Під час наукового заходу міждисциплінарний консиліум, до складу якого увійшли лікарі швидкої медичної допомоги, анестезіолог та кардіолог, обговорили:
- клінічний маршрут пацієнтів з ускладненим гіпертонічним кризом
- менеджмент ускладненого гіпертонічного кризу на етапі екстреної медичної допомоги
- цікаві клінічні кейси
- менеджмент STEMI / NSTEMI на госпітальному етапі
Висновки та рішення за результатами обговорення доповідей:
1. Згідно проведеного дослідження "Аналіз проведення серцево – легеневої реанімації на догоспітальному етапі в Україні", основною причиною раптової зупинки кровообігу (дефібриляційні ритми) є гострий коронарний синдром – 144 людини з 185 (77,8%), не дифібриляційні ритми при гострому коронарному синдромі – 47 людей з 199 (23,6%). Кількість успішних реанімацій за 2020 рік – 799 людей.
Одним із основних критеріїв успіху є:
- Рання діагностика і початок СЛР реанімації
- Співвідношення грудних компресій до вентиляції легень методом "рот у рот" 30:2
- Компресії грудної клітки мають виконуватись всім особам без свідомості, які не дихають
- Ймовірність успішної реанімації визначається величиною перфузії (міокарда, головний мозок), що створюється при проведенні компресії грудної клітки
2. Затвердженні зміни надання первинної, вторинної, третинної медичної допомоги та кардіореабілітації «Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST» від 14 вересня 2021 р. № 1936.
Зміни надання первинної, третинної медичної допомоги та кардіореабілітації «Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST» від 15 вересня 2021 р. №1957.
Основною зміною на догоспітальному і госпітальному етапі екстреної медичної допомоги є включення бета-блокатора Есмолола в дозуванні болюсно – 500 мкг/кг 1 хв і підтримуюча доза – 50 мкг/кг/хв
3. Було проведене дослідження «Гемодинамічна стабілізація хворих на ГІМ в ранньому періоді: вплив інфузії есмолола у хворих незалежно від наявності артеріальної гіпертензії при надходженні».
У хворих з ГКС, що надходять з тахікардією при високому, помірному, підвищеному і нормальному АТ, використання Есмололу дозволяє скоріше стабілізувати гемодинаміку, зменшити симпатичний овердрайв і сприяти поліпшенню прогнозу навіть за умов відсутності реперфузії та пізнього надходження хворих.
Програма заходу складалась з 5 доповідей:
- Раптова зупинка кровообігу на догоспітальному етапі – стан проблеми в Україні (Крилюк Віталій Омелянович, д.м.н., завідувач відділенням підготовки інструкторів ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», інструктор Європейської Ради Реанімації)
- Огляд основних змін в протоколах надання ЕМД від 2021 року (Крилюк Віталій Омелянович)
- Менеджмент пацієнта з ускладненим гіпертонічним кризом на етапі екстреної медичної допомоги (Цимбалюк Галина Юріївна, к.м.н., завідувач центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету ім. Горбачевського І.Я., директор курсу ALS, лікар з медицини невідкладних станів, членкиня координаційної ради ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги»)
- Можливості початкової медикаментозної терапї в гемодинамічній стабілізації хворих з ГКС: оцінка ефективності використання Есмололу (Коваль Олена Акіндинівна, д.м.н., професор кафедри внутрішньої медицини №3 Дніпровського державного медичного університету)
- Практичний кейс використання Есмололу в практиці лікаря швидкої медичної допомоги (Куреза Ярослав Дмитрович, лікар швидкої медичної допомоги КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», м. Київ)
Реєструвалися на наші заходи раніше?
Підпишіться на VIBER-ВOT «Infusiontherapy» – отримуйте актуальну інформацію, цікаві анонси та новини на тему інфузійної терапії! Для початку роботи в чат-боті, надішліть будь-яке повідомлення після підписки.