Резолюція телемосту "Вагітність і пологи високого ризику"

Для участі в телемості "Вагітність і пологи високого ризику. Як уникнути перинатальних втрат", який відбувся 3 березня 2021 року зареєструвалося понад 6 000 фахівців системи охорони здоров'я.

Серед зареєстрованих слухачів були лікарі з України, Узбекистану, Таджикистану, Киргизстану, Казахстану, Молдови, Грузії, Азербайджану.

Програма телеконференції включала кілька тематичних доповідей:

Особливості перебігу фізіологічної вагітності та вагітності високого ризику

 • Гіпертензивні розлади у вагітних
 • Прогнозування та профілактика синдрому затримки росту плода у жінок з обтяженим репродуктивним анамнезом
 • Кетогенні стани під час вагітності
 • Менеджмент крові в акушерстві

Висновки і рішення за результатами обговорення доповідей:

 1. Оксид азоту є необхідним компонентом фізіологічної гестаційної перебудови спіральних артерій в процесі розвитку вагітності. Субстратом для синтезу оксиду азоту є умовнонезамінна амінокислота L-аргінін.
 2. Розвиток гіпертензивних розладів вагітних і ранньої прееклампсії пов'язане зі зміненим метаболізмом оксиду азоту та/або недостатнім його синтезом, що проявляється з першого триместру вагітності та може бути наслідком зниженого рівня материнського L-аргініну в плазмі крові.
 3. Для попередження розвитку гіпертензивних розладів і ранньої прееклампсії у жінок з обтяженим акушерським анамнезом доцільно розглянути включення до схеми попереджувальної терапії L-аргінін, відповідно до рівня доказовості 1-Б в рекомендаціях товариства акушерів-гінекологів Канади (SOGC)
 4. Продовжувати наукові дослідження з питань профілактики плацентарної недостатності і синдрому затримки розвитку плода (СЗРП) донаторами оксиду азоту в поєднанні з антиоксидантами в групах жінок з факторами ризику розвитку СЗРП
 5. Вагітність є кетогенним і діабетогенним станом, що пов'язано зі збільшеним синтезом плацентарного лактогену і його кетогенною дією.
 6. У комплексі антикетогенної, патогенетично обґрунтованої інфузійної терапії кетозу і кетоацидозу вагітних, з нудотою і блюванням важливе місце займає застосування інфузійних розчинів з вираженою антикетогенну дією, на основі багатоатомного спирту ксилітолу.
 7. Високий рівень поширення анемії вагітних, особливо при повторній вагітності, часто є причиною ускладнення перебігу пологів і післяпологового періоду. Для швидкого відновлення рівня гемоглобіну і депо заліза у вагітної і породіллі, доцільно розглянути включення парентеральних форм заліза, однією з яких є заліза (III) гідроксид сахарозний комплекс для внутрішньовенного застосування.

Текст резолюції підписав Курманов Р. А., д.м.н. професор, Ректор Киргизського Державного медицинського інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації ім. С. Б. Даніярова. 

Завантажити текст Резолюції можна за посиланням.

Реєструвалися на наші заходи раніше?
Підпишіться на VIBER-ВOT «Infusiontherapy» – отримуйте актуальну інформацію, цікаві анонси та новини на тему інфузійної терапії! Для початку роботи в чат-боті, надішліть будь-яке повідомлення після підписки.