Результати онлайн-конференції «Гіперкриз під контролем»
08-12-2021
Для участі в онлайн-конференції «Гіперкриз під контролем», яка відбулась 2-го грудня 2021 року (м. Київ, Україна), зареєструвалось понад 5 200 фахівців системи охорони здоров’я. Міждисциплінарний формат заходу забезпечили спікери різних спеціальностей: лікарі невідкладних станів ЕМД та медицини катастроф, анестезіологи.
Ефективний контроль артеріального тиску при ускладненому гіпертонічному кризі на етапі екстреної медичної допомоги відіграє провідну роль у подальшій тактиці лікуванні та виживання пацієнта:
- Забезпечує зниження потреби міокарда в кисні
- Дає можливість збереження органів мішеней
- Безпечний при дотриманні простих правил введення
Україна займає перше місце по захворюваності на серцево-судину патологію, і найвищу смертність серед Європейських країн від її ускладнень, що зумовлює потужне навантаження на систему охорони здоров’я та медичних працівників.
Протягом 5 доповідей були розглянуті актуальні теми:
- Які зміни в протоколах лікування?
- Як ефективно контролювати артеріальний тис і ЧСС?
- Які особливості терапії ускладненого гіпертонічного кризу?
- Як зменшити ураження органів мішеней?
- Клінічний досвід ефективного контролю артеріального тиску і ЧСС
Під час онлайн-конференції «Гіперкриз під контролем» працював чат, завдяки чому кожен учасник мав змогу поставити спікерам запитання та отримати відповіді. Також у чаті було написано багато слів подяки шановним спікерам за змістовні доповіді.
Висновки та рішення за результатами обговорення доповідей:
- Згідно проведеного дослідження "Аналіз проведення серцево – легеневої реанімації на догоспітальному етапі в Україні", основною причиною раптової зупинки кровообігу (дефібриляційні ритми) є гострий коронарний синдром – 144 людини з 185 (77,8%), не дифібриляційні ритми при гострому коронарному синдромі – 47 людей з 199 (23,6%). Кількість успішних реанімацій за 2020 рік – 799 людей.
Одним із основних критеріїв успіху є:
- Рання діагностика і початок СЛР реанімації
- Співвідношення грудних компресій до вентиляції легень методом "рот у рот" 30:2
- Компресії грудної клітки мають виконуватись всім особам без свідомості, які не дихають
- Ймовірність успішної реанімації визначається величиною перфузії (міокарда, головний мозок), що створюється при проведенні компресії грудної клітки
- Затвердженні зміни надання первинної, вторинної, третинної медичної допомоги та кардіореабілітації «Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST» від 14 вересня 2021 р. № 1936.
Зміни надання первинної, третинної медичної допомоги та кардіореабілітації «Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST» від 15 вересня 2021 р. №1957.
Основною зміною на догоспітальному і госпітальному етапі екстреної медичної допомоги є включення бета-блокатора Есмолола в дозуванні болюсно – 500 мкг/кг 1 хв і підтримуюча доза – 50 мкг/кг/хв - Було проведене дослідження «Гемодинамічна стабілізація хворих на ГІМ в ранньому періоді: вплив інфузії есмолола у хворих незалежно від наявності артеріальної гіпертензії при надходженні».
У хворих з ГКС, що надходять з тахікардією при високому, помірному, підвищеному і нормальному АТ, використання Есмололу дозволяє скоріше стабілізувати гемодинаміку, зменшити симпатичний овердрайв і сприяти поліпшенню прогнозу навіть за умов відсутності реперфузії та пізнього надходження хворих.
🎬 Не було можливості подивитись усі доповіді? Перегляньте запис телемосту:
❗ Рекомендуємо підписатися на нашу Facebook-сторінку та YouTube-канал – він регулярно поповнюється цікавими та актуальними доповідями відомих українських та міжнародних спікерів зі сфери медицини.
Реєструвалися на наші заходи раніше?
Підпишіться на VIBER-ВOT «Infusiontherapy» – отримуйте актуальну інформацію, цікаві анонси та новини на тему інфузійної терапії! Для початку роботи в чат-боті, надішліть будь-яке повідомлення після підписки.