Онлайн-телеміст "CardioTIME 2.0: хронічна та гостра ішемічна хвороба серця"
Ішемічна хвороба серця ставить під загрозу життя пацієнтів. Вона є однією з головних причин смертності в усьому світі, й Україна не є винятком. Згідно результатів дослідження STEPS, показник смертності в результаті серцево-судинних захворювань посеред неінфекційних захворювань у нашій країні становить 63 %. Це один із найвищих показників у світі, й ішемічна хвороба серця відіграє значну роль в цій статистиці.
- Яка роль ендотеліальної дисфункції у патогенезі ІХС?
- Як покращити енергозабезпечення міокарда при ІХС?
- Як захистити серцево-судинну систему від впливу стресу?
- Чому потрібно корегувати дефіцит заліза, а не тільки анемію?
- Що таке ішемічний каскад при гострому коронарному синдромі та які можливі шляхи його блокади?
Для участі у телемості «CardioTIME 2.0: хронічна та гостра ішемічна хвороба серця» (м. Київ, Україна), що відбувся 29 вересня, зареєструвалося близько 4 000 фахівців системи охорони здоров'я.
Телеміст відбувся у мультидисциплінарному форматі та об’єднав лікарів різних спеціальностей: кардіологів, ревматологів, терапевтів і сімейних лікарів. Ці лікарі кожного дня стикаються з пацієнтами, хворими на ішемічну хворобу серця.
Мета телемосту — підняти проблему ендотеліальної дисфункції та порушення енергозабезпечення міокарда при хронічній ішемічній хворобі серця, а також проблему та роль ішемічного каскаду при гострому коронарному синдромі (ГКС), висвітлити власний досвід використання блокатору ішемічного каскаду при ГКС лікарями.
До уваги та обговорення учасникам було запропоновано трансляцію 7 доповідей, у яких було висвітлено:
- патогенез ішемічної хвороби серця (ІХС), роль ендотеліальної дисфункції;
- шляхи збільшення толерантності до фізичних навантажень у хворих на ІХС;
- механізми захисту серцево-судинної системи від впливу стресу;
- роль залізодефіциту у кардіологічного пацієнта та методи його корекції;
- роль та механізм розвитку ішемічного каскаду при ГКС, можливості його блокади.
Спікери акцентували увагу слухачів, особливо первинної ланки, на необхідність дотримання ступеневої терапії на амбулаторному етапі, адже відновлення судин триває до 1–2 місяців і більше.
Під час науково-практичної конференції «CardioTIME 2.0: хронічна та гостра ішемічна хвороба серця» працював чат, завдяки чому кожен учасник мав змогу поставити спікерам запитання та отримати відповідь. Було проведено інтерактивне опитування слухачів, дякуємо вам за ваші відповіді! Також відбулася вікторина з розіграшем цінних призів, вони будуть доставлені призерам протягом 2 тижнів після проведення телемосту.
Захід зареєстровано в Центрі тестування при МОЗ України. Номер заходу: 1007701. Всі учасники отримають сертифікат, який дає право на нарахування 5 балів БПР відповідно до Наказу МОЗ України від 22.02.2019 № 446. Реєстраційний номер провайдера БПР — 1208.
Програма
Секція "Хронічна ішемічна хвороба серця"
Основні фактори розвитку ішемічної хвороби серця: ендотеліальна дисфункція у фокусі
- Тащук Віктор Корнійович
- Д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Буковинського державного медичного університету (Чернівці)
Підвищення толерантності до фізичних навантажень при ішемічній хворобі серця
- Терещенко Наталія Михайлівна
- К.мед.н., завідувачка відділення інфаркту міокарда та кардіореабілітації ДУ "Національний науковий центр "Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. академіка М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук України" (Київ)
Стратегії захисту серцево-судинної системи в умовах стресу
- Распутіна Леся Вікторівна
- Д.мед.н., професорка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету (Вінниця)
Корекція дефіциту заліза в стаціонарних та амбулаторних умовах: просто про складне
- Коваль Олена Акіндинівна
- Д.мед.н., професор, кафедра внутрішньої медицини 3, Дніпровський державний медичний університет (Дніпро)
Секція "Гострий коронарний синдром"
Ішемічний каскад – "дзеркало" патогенезу гострого коронарного синдрому
- Жебель Вадим Миколайович
- Д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова (Вінниця)
Власний досвід застосування блокатору ішемічного каскаду для патогенетичної терапії гострого коронарного синдрому
- Татарчук Антон Вікторович
- Лікар-кардіолог палат інтенсивної терапії КНП "Черкаська обласна лікарня черкаської обласної ради" (Черкаси)
Досвід застосування едаравону у пацієнта з гострим коронарним синдромом і супутньою патологією
- Сорока Оксана Ярославівна
- Завідувачка кардіологічним відділенням №1 КНП ЛОР "Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр" (Львів)
Переглянути або завантажити програму в PDF
❗ Рекомендуємо підписатися на нашу Facebook-сторінку та YouTube-канал – він регулярно поповнюється цікавими та актуальними доповідями відомих українських та міжнародних спікерів зі сфери медицини.
Реєструвалися на наші заходи раніше?
Підпишіться на VIBER-ВOT "Infusiontherapy" – отримуйте актуальну інформацію, цікаві анонси та новини на тему інфузійної терапії! Для початку роботи в чат-боті, надішліть будь-яке повідомлення після підписки.
ℹ️ Інформаційний партнер платформи "Міжнародний конгрес з інфузійної терапії" ➡ телеграм-канал для лікарів "Журнал Гіппократенка" 🏥. Долучайтесь 👍